Frissítőmasszázs
A frissítőmasszázs lényege: A frissítő masszázs egy kifejezetten élénkítő, dinamikus masszázsforma, melynek alapját gyakran a klasszikus svédmasszázs fogásai adják, de gyorsabb, energikusabb kivitelezésben. Rövidebb idő alatt képes hatékonyan revitalizálni a testet és a szellemet.
Célja: Elsődleges célja nem a mélyrelaxáció, hanem a szervezet gyors felfrissítése, a fáradtságérzet és a levertség elűzése. A masszázs a vérkeringés intenzív serkentésére, az izmok átmozgatására és az általános vitalitás fokozására összpontosít.
Hatása: A dinamikus mozdulatok fokozzák a véráramlást, így több oxigén jut el az izmokhoz és az agyhoz, ami javítja a koncentrációs képességet és a fizikai teljesítményt. Ez a masszázstípus segít lerázni a napközbeni álmosságot, csökkenti a mentális kimerültséget és azonnali energialöketet biztosít. A kezelés után érezhetően frissebbnek, éberebbnek és tettre készebbnek fogja érezni magát.
Ha úgy érzi, szüksége van egy gyors és hatásos energizáló kezelésre Dunakeszi szívében, válassza professzionális frissítő masszázsunkat! Tökéletes megoldás egy fárasztó nap közepén vagy bármikor, amikor extra lendületre van szüksége. Jelentkezzen be hozzánk, és töltődjön fel energiával!

A legelterjedtebb nyugati masszázsfajta. Eredeti formája masszázs és testgyakorlatok ötvözete. A masszőr simító, dörzsölő,rezegtető és gyúró mozdulatokkal frissíti fel a szervezetet. A masszázs fizikai és neurohormonális hatása elősegíti az esetleges betegségek gyógyulását. A masszázs során a vérkeringés és az emésztés javítása érdekében - a hagyományos módszer szerint - a páciensnek is el kell végeznie néhány testgyakorlatot, de enélkül is kiváló hatást lehet elérni vele. A svéd masszázs csökkenti a fájdalmat (pl. stresszes fejfájást), felgyorsítja a sérülések utáni felépülést, megakadályozza a nem használt izmok sorvadását, enyhíti az álmatlanságot, fokozza az éberséget, de mindenek előtt elősegíti a relaxációt és csökkenti a stressz hatását.
Ez a kezelés a legismertebb masszázsok közé tartozik, mert az egész testre kiterjed, az izmok, inak, és ízületek átmasszírozására irányul. Elősegíti a mozgásfunkciók helyes működését, ellazítja a fájdalmasan feszülő, görcsös izmokat. A svédmasszázs legelterjedtebb fogásai a gyúró, dörzsölő, simító és rezegtető mozdulatok. A simító mozdulatok segítségével egyenletesen eloszlatja a masszázsolajat a testen, ezzel előidézve a test általános ellazulását. Az ezt követő mély simítások mindig a szív felé irányulnak, amik serkentik a vérkeringést és bemelegednek az izmok. Majd a gyúrás a háton, a mellkas felső részén, a lábon és a fartájékon folytatódik. Ez ellazítja az izmokat, szétválasztja a merev izomrostokat, fokozza az izmok vérellátását. Az izmok tonizálására az ütögetés különféle formáit alkalmazukk, melyek lehetnek erősek, enyhék, lassúak és gyorsak egyaránt. A dörzsölés két ujjal történik a test speciális pontjain. A masszázs során a vendég igénye szerint krémet vagy olajat használunk. A kezelés rendszerint masszázságyon történik, de földre terített szivacson, matracon is végezhető.
Hatásai:
- fellazítja az izmokat
- csökkenti a hát- és gerincfájást
- fokozza az anyagcserét, ezáltal segíti a test méregtelenítését
- kedvezően befolyásolja az emésztést
- élénkíti a vérkeringést, bőrünk visszakapja ruganyosságát
- frissít, kondicionál
- oldja a stresszt
- segít megszüntetni az alvászavarokat
- gyorsítja a sérülések utáni felépülést
- csökkenti a fejfájást, és általában a fájdalmat
Kinek javasolt?
- reumás megbetegedéseknél
- mozgásszervi problémák esetén
- ortopéd betegségek kiegészítő kezelésére
- rándulások, görcsök és húzódások kezelésére
- szívpanaszok és magas vérnyomás kezelésére
- tartáshibák korrigálására
- izommerevség feloldására
- légzési problémák és pszichoszomatikus betegségek gyógyítására
Speciális változatai:
A svédmasszázs kombinálható aromaterápiás illóolajok alkalmazásával. Megfelelő masszázskrémek használatával a narancsbőr (cellulit) tüneteinek csökkentésére és fogyókúra elősegítésére is használható. Kókuszolaj és a szőlőmag olaj tökéletesen megfelelő a narancsbőr, hízás-és fogyáscsíkok regenerálására.
Részmasszázsok bővebben
Hátmasszázs
A hátmasszázs során a vendég a hasán fekszik, bokája alá a masszőr hengerpárnát helyez, hogy izmai ellazuljanak. Ez a masszázs különösen alkalmas a feszültségoldásra. A modern életforma általában megterheli az emberek hátát, ezért is érdemes ezt a testrészt kezelni. A háti szakasz anatómiai értelemben véve a XII. hátcsigolyától az I. hátcsigolyáig tart, azaz a bordás részeket jelenti. A hátmasszázs viszont a keresztcsonttól a nyakszirtig történik. (A csigolyák számozása a svéd masszázs irányát mutatja, mivel az alulról felfelé tart). A hát kezelése során a masszőr külön gondot fordít a lapocka átdolgozására is, amelynek környékén általában fájdalmas izomcsomók találhatók.
Nyak-vállövi masszázs
Hasonlít a hátmasszázshoz, de nem érinti a hát alsó régióját. Hangsúlyos a vállöv izmainak – mellizmok, deltaizom, trapézizom – és a lapocka területének, valamint a nyakizmoknak az átdolgozása. Fejfájás, Vállízület körüli lágyrészek gyulladása (PHS) és más egészségi problémák esetében alkalmazható hatékonyan. Ülve és fekve is végezhető. Ha nincs kizáró ok, a nyak-vállövi masszázs kimozgatással, a lapocka mobilizálásával társulhat. PHS esetén a masszázs kiegészül a kar kezelésével, erős fejfájás esetén a homlok, tarkó, halánték és a vállöv simításával.
Lumbogluteális masszázs
Ezt a nevet valószínűleg szemérmességből használják latinul, noha anatómiai-élettani szempontból igen fontos területről van szó, amelyről nem szégyen beszélni, és a többi testrészhez hasonlóan kezelhető. A lumbogluteális masszázs a farredőtől az I. ágyéki csigolyáig tart (amely közvetlenül az alsó borda alatt helyezkedik el), tehát a far és a derék régióját foglalja magába. Itt található testünk egyik igen nagy izma, a nagy farizom (musculus gluteus maximus), valamint a középső farizom, a kis farizom és a keresztcsont is. A lumbális gerincszakasz mellett fontos idegek kilépési pontja helyezkedik el. A masszázs hason fekve történik, tehát csakis a fartájékot és a derék hátsó részét érinti. Nagyon alkalmas a derékfájások, derékból kisugárzó hátfájások, csípőficam, lumbágó, isiász, csigolyabetegségek kezelésére.
Karmasszázs
A felső végtag kezelése a felkart, az alkart és a kezet együttesen jelenti, tehát az ujjhegyektől a vállig történik. Ezen belül hangsúlyosan a problémás részen dolgozik a masszőr. Fekve vagy ülve is végezhető.
Lábmasszázs
A teljes alsó végtag masszírozását jelenti, a lábujjaktól kezdve a farredőig, de kiterjeszthető a farizmokra is. Magában foglalja a talp átdörzsölését is, de ez nem tévesztendő össze a talpmasszázzsal. Az ugyanis külön képzettséget igényel.
Arcmasszázs
Ez a masszázs nem azonos a kozmetikai arcmasszázzsal; vivőanyag nélkül végzik. Fejfájás, krónikus gyulladások, perifériás facialis paresis (arcidegbénulás) kezelésére alkalmas, a centrális facialis paresis viszont ellenjavallata.
Mellkasmasszázs
A mellkasmasszázs nem azonos a mellmasszázzsal; a masszázs a bordakosár aljától a kulcscsontig tart, azonban az emlők elkerülésével. A masszőr tehát a mellek alatt, felett és között, az izmokon és a szegycsonton dolgozik, és sem férfiak, sem nők esetében nem masszírozza a mirigyes állományt. A mellkason végzett ütögetés hatékonyan szabadítja fel a tüdőgyulladás vagy más légúti megbetegedés, illetve a dohányzás során lerakódott nyákot, amely köhögéssel távozik a szervezetből.
Hasmasszázs
Székrekedés, puffadás, a hasizmok gyengesége esetén hatásos. Habár a hasmasszázs a svéd masszázs egyik része, mégsem végezhető svédmasszőri képzettséggel. Ennek oka, hogy a hasmasszázs közvetlenül a vastagbélre hat. Kizárólag szakképzett gyógymasszőr végezheti, és ő is csak orvosi utasításra. A kezelés során figyelni kell a húgyhólyag elkerülésére.
Ez a mély hasmasszázs nem tévesztendő össze a laikus által is végezhető egyszerű, nyugtató hatású simításokkal, amelyek csak a test felszínes rétegeire hatnak. De a simításoknál se feledkezzünk meg a helyes irányról, amely szemből nézve az óramutató járásával (azaz a vastagbél lefutási irányával) megegyezik.
Fogásai
A klasszikus svéd masszázs öt alapfogásból épül fel, ezek: simítás, dörzsölés, gyúrás, ütögetés, vibráció (más néven rezegtetés. A modern masszázsterápiák kiegészítő fogásokat is alkalmaznak, ezek: intermittáló nyomás, felrázás, kirázás, vezetett passzív kimozgatás.